29 ноября 201911:01

Правильна локація - ключ до успіху при проведенні робіт ГНБ. Тільки знаючи точне розташування бурового інструменту під землею, можливо виконати завдання акуратно і без фінансових втрат. На жаль, дуже часто успішній роботі локаційної системи перешкоджають перешкоди. На деяких майданчиках перешкоди виникають частіше, ніж звичайно. Саме в таких умовах довелося працювати компанії TH Construction при виконанні замовлення для Cargill Food Distribution.

Компанія TH Construction має 20-річний досвід роботи в сфері горизонтально-направленого буріння. Найчастіше вона доводила до кінця найскладніші проекти, від яких відмовлялися інші підрядники. Тім Хаттманн, власник TH Construction, вважає швидкість і акуратність головними складовими успіху. Чим більше прокладено труб - тим вище прибуток, однак, швидкість роботи не має значення, якщо завдання виконане неакуратно. Акуратність роботи багато в чому залежить від локатора.

Для цього проекту компанія використовувала нову локаційну систему Falcon F5 від Digital Control Inc. (DCI), і результати вразили керівництво. На думку Хаттманна, Falcon F5 вийшов на новий рівень локації і боротьби з перешкодами.

Трубопровід мав пролягати під будівлями м'ясних холодильних складів Cargill. За словами Брайана Меттсон, менеджера DCI по роботі з клієнтами, холодильні склади - одні з найбільш проблемних майданчиків. Вони створюють перешкоди для локаційної системи, і рівень цих перешкод неможливо передбачити. На щастя, нова система Falcon успішно з ними справляється.

Роботи довелося вести в різних грунтових умовах. Траєкторія свердловини проходила під приватної залізничною гілкою і канавою і підходила під будівлі, де необхідно було розмістити електричну систему опалення. Підземне опалення вкрай важливо для нормальної роботи холодильних складів, так як бетонна підлога не сприяє збереженню температури в приміщенні, і холод іде в землю. З цієї причини підлога будинку може роздутися, те ж саме станеться і з дахом. До завдань TH Construction входила установка підземного нагрівача, що запобігає подібній деформації.

В даному випадку роботи почалися не з-за деформації будівлі. Cargill розширила площу складів, що зажадало додаткової установки підземного обігрівача. TH Construction, озброєні буровою установкою Vermeer D36x50 і локаційної системою Falcon 5, приступили до виконання завдання.

«Вперше я побачив цей пристрій в 2015 році на Міжнародній виставці будівельного і комунального устаткування (ICUEE) в Луїсвіллі, - розповідає Хаттманн, - представник Vermeer розповів нам про нову локаційної системі, і я вирішив, що ми повинні перевірити її в дії».

Це був не перший раз, коли компанія скористалася обладнанням DCI - в їх арсеналі є 15 локаційних систем цієї фірми. Ще однією перевагою Falcon F5, за словами Хаттманна, стало схожість інтерфейсу і управління з моделями F5 і Eclipse, але сама її видатна особливість - це подолання перешкод.

Саме з сильними перешкодами, що виникли при низькій температурі і великій кількості арматури, довелося зіткнутися при проведенні робіт під холодильними складами. Зазвичай в подібних умовах сигнал стає переривчастим, і підрядник не може бути стовідсотково впевнений в точному розташуванні бурової головки. Однак, Falcon F5 успішно впорався з цим завданням. За словами Хаттманна, вона уловлювала сторонні сигнали в рази краще, ніж старе обладнання від DCI.

Falcon F5, як і Falcon F2 реєструють перешкоди в широкому спектрі частот - від 4,5 до 45 кГц - і пропонують оператору кілька оптимальних частот, де перешкоди будуть не настільки виражені. За допомогою цього пристрою Хаттманн і його команда заощадили 60 годин робочого часу - що було б неможливо зі старим обладнанням. Через низьку температуру всередині складу, робітникам довелося тепло одягатися - однак, новому обладнанню холод виявився не страшний. Воно прекрасно працювало в цих умовах, не деформуючись і не втрачаючи сигнал. Ця вдосконалена технологія стала життєво важливою для роботи TH Construction.