17 января 202013:19

Вирішуючи питання придбання інструментального оснащення, необхідно враховувати три головні чинники.

Перший і головний - це надійність. Дуже важливо мати інструмент, на який можна покластися. Заміна зламаного інструменту - справа дорога. До вартості ремонту або заміни інструменту додається очевидна вартість зупинки і простою бурової установки. А якщо інструмент ламається в такому місці, з якого його неможливо витягнути - це «моторошний головний біль», не кажучи вже про неможливість відновити буріння в цьому місці.

Ще один важливий фактор - конструкція інструменту. Не менш важливі аспекти - проектування і технологія, процес виготовлення і якість сировини.

Необхідно взяти до уваги також надійність і гнучкість постачальників. Коли постачальник, який успішно співпрацює, розуміє бізнес і проявляє поступливість, то замовник залишається вірний йому. Приклад - корпорація Vermeer. Багато тих, хто співпрацює з Vermeer, не раз переконалися у високому професіоналізмі фахівців корпорації.

Ресурс інструменту залежить від якості вихідних матеріалів і технології його виготовлення. Величезне значення мають відмінності в процесах виготовлення. Якість твердого сплаву також може бути різним, як і якість вихідних матеріалів, що використовуються для виготовлення інших компонентів оснащення, таких як ріжучі зуби і ін. Інструмент міцний настільки, наскільки міцний матеріал, з якого цей інструмент виготовлений і наскільки надійний процес його виготовлення.

Ще один важливий фактор - конструкція. У загальному випадку, чим краще виливок, тим міцніше інструмент, і чим краще він спроектований, тим довше він служить.

Основний внесок в знос вносить тертя, тому вирішальним фактором є точність позиціонування ріжучих зубів. Навіть найдрібніша неточність в позиціонуванні може стати причиною неефективності різання і підвищеного зносу інструменту, тоді як точне розташування зубів істотно збільшує його ресурс.

Правильний вибір інструменту - ключ до успішного буріння свердловини. На початку будь-якого проекту необхідно ретельно розробити план його реалізації. Розробка плану вимагає знання місцевості, стану грунту і розуміння того, які інструменти будуть найкраще працювати в конкретних умовах.

Деякі види грунту «сприятливіші» за інших. Але коли ви потрапляєте в досить специфічну і труднопрохідну пересічену місцевість з важким злежаним глиноземом, галечником або, наприклад, з деякими видами скельного грунту, правильний вибір інструменту може стати кордоном між удачею і провалом. Чим більше підрядник знає про умови роботи, тим вище шанси успішно пробурити свердловину найекономічнішим способом.

Необхідно спілкуватися з людьми, що знають грунтові умови і топографію регіону. Варіантів вибору інструменту безліч, і в цій справі найважливішу роль відіграє досвід. Для конкретних умов є розширювачі різних конструкцій. Перед покупкою будь-яких інструментів для ГНБ рекомендується виконати комплексний аналіз ефективності витрат, з тим, щоб не купувати інструменти понад необхідність або, того гірше, інструменти, непридатні для виконання цієї роботи.