10 февраля 202014:37

Склад мастила з десятиліттями практично не змінюється. У базу з органічних речовин, отриманих в результаті переробки нафти, або жирів тваринного походження на кальциєвому милі додаються присадки. Це може бути мілкодисперсна крихта алюмінію, графіту, міді, молібдену. Кожна присадка змінює властивості мастила. Графіт забезпечує сковзаючі властивості, мідь або молібден підвищують термостійкість, алюміній робить складову більш еластичною.

Мідно-графітова мастило - новий погляд.
Про властивості графітового мастила механікам і інженерам відомо давно. При всіх його перевагах графітове мастило має деякі недоліки: під дією температури вище +60 С воно всихає, втрачає властивості при зіткненні з розчинами солей і кислот навіть в слабкої концентрації. Для підвищення термостійкості - до складу був доданий порошок міді. Отримане мастило перевершило очікування своїх творців: воно показало надійний рівень захисту рухомих частин механізмів з великим коефіцієнтом тертя під впливом високих температур.

Сьогодні склад мідно-графітового мастила виглядає наступним чином:

нафтові масла;
кремнійорганична субстанція;
стеарат літію;
графітовий і мідний порошки;
присадки, які вдосконалюють якості мастила.
До складу суміші не входять свинець, нікель або сірка. Отримана в результаті густа текуча паста має однорідну структуру і темний колір з червоним або коричневим відтінком. Мастило дуже в'язке і липке, тому підходить для використання навіть в механізмах з великими зазорами. Присутність у складі мідного порошку збільшує зносостійкість компонентів системи, зменшує тертя деталей і істотно продовжує термін служби механізмів. Комбінація мідного і графітового порошків мінімізує ризик пошкоджень металу конструкції і збільшує термін служби механізму навіть при інтенсивних навантаженнях.

Мідно-графітове мастило знайшло широке застосування в машинобудуванні, верстатобудуванні, будівельно-дорожньої і сільськогосподарській сфері.

Переваги мідно-графітового мастила в горизонтально направленому бурінні
Таке мастило рекомендується до використання в механізмах, що працюють тривалий період часу при інтенсивних навантаженнях. Саме тому воно підходить для змащування бурових інструментів, окремих вузлів установок ГНБ, експлуатованих під високим навантаженням протягом довгого часу.

Мідно-графітове мастило має такі властивості:

  • зберігає робочі якості при широкій різниці тисків і температури від -60 до +600 С;
  • має високу адгезивність на різних поверхнях;
  • має незмінні властивості незалежно від екстремально позитивних, так і негативних температур, тому легко наноситься на поверхню механізмів - без стікання і наносів;
  • сприяє легкості від'єднання деталей механізмів;
  • стійка до впливу рідин і підвищеної вологості;
  • оберігає нарізні сполучення від корозії;
  • не висихає, не окислюється і не твердне;
  • хімічно, механічно і термічно стабільне;
  • перешкоджає впливу агресивних газів.

Використовується для змащення доліт, різьблення забійних двигунів і допомагає значно продовжити час безперебійного використання машин, запобігає заїданню різьбових з'єднань, герметизує їх, охороняє установки від утворення іржі, скорочує знос. В результаті застосування мастила вдається збільшити інтервал міжсервісного обслуговування і скоротити його вартість.

Мідно-графітова мастило може проводитись на основі синтетичного, напівсинтетичного або мінерального масла. Синтетичне в якості основи забезпечує збільшену стійкість мастила до інтенсивних режимів роботи обладнання при експлуатації, підвищену в'язкість, відмінну адгезивність навіть до мокрих з'єднань.