15 января 202013:37

Щоб не пошкодити кабель і трубопровід під час будівництва, виявити власний кабель або пошкоджену ділянку, застосовують трасошукачі або, як ще їх називають, кабелешукачі.

Системи підземних комунікацій постійно розвиваються і ускладнюються. Разом з цим стають більш витратними їх обслуговування і технічна підтримка. Тому організаціям доводиться оновлювати мапи своїх ділянок. Щоб не пошкодити кабель і трубопровід під час будівництва, виявити власний кабель або пошкоджену ділянку, застосовують трасошукачі або, як ще їх називають, кабелешукачі.

Щорічно через помилки в розрахунках при проведенні ґрунтових робіт на ділянках виникають аварійні ситуації, що нерідко призводять до виробничих травм і багатомільйонних витрат на ремонт і відновлення комунікацій. Трасошукач - є незамінним приладом для забезпечення безпеки при земляних роботах.

Види трасошукачів
Пристрої для пошуку кабелів. Як правило, вони мають одну частоту в активному режимі і мають кілька пасивних режимів (наприклад, режими для знаходження радіокомунікацій або кабелів під силовою напругою). Кабелешукачі передбачають можливість виміру глибини залягання об'єкта, а також відгук по піковому значенню сигналу. Коли локатор наближається до шуканого об'єкту, відгук посилюється і досягає максимуму над кабелем. Прилади такого типу ударостійкі і прості в управлінні.

Трасошукачі загального застосування. Передбачають перемикання режимів по "піку сигналу" і "нулю", що дозволяє з'ясувати, чи присутнє спотворення електромагнітного поля в необхідних координатах. Опція виміру сили струму і великий спектр частот забезпечують оператору гнучкість і зручність локації. Купити трасошукач такого типу доцільно для робіт в межах міста.

Трасошукач-дефектоскоп. Позиції по "піку" і "нулю" сигналу і ручне підстроювання дають точні дані необхідні для швидкого виявлення місць пошкоджень в комунікаційних мережах.

Принципи роботи систем локації для ГНБ
Принцип дії трасошукача (кабелешукача) заснований на явищі електромагнітної індукції. Головні вузли трасошукачів - генератор струму і локатор-приймач. Проходячи по провіднику електричний струм створює електромагнітне поле. Його і виявляє локатор. Тому ефективніше використовувати трасошукачі для знаходження комунікацій зі струмопровідних матеріалів.

Для трасування комунікацій з не струмопровідних матеріалів і неметалевих об'єктів трасошукачі теж використовують. Для цього уздовж об'єкта прокладають контрольний кабель або використовують «зонд» - міні-передавач. Серед високотехнологічних і надійних трасошукачів варто відзначити обладнання американського бренду DITCH WITCH.

Трасошукачі компанії виконують будь-які завдання, пов'язані з пошуком інженерних комунікацій.

Виявлення точного маршруту, по якому проходить кабель (трасування). Перед побудовою маршруту враховують фактори, що ускладнюють роботу з трасошукачем. Велика щільність комунікацій, близькість ліній електропередач або залізниці створюють наведення, які ускладнюють роботу фахівця. У трасошукачі UTILIGUARD DITCH WITCH передбачені можливості, що збільшують точність визначення сигналу - програма для виміру і визначення зовнішніх перешкод.

Знаходження потрібного кабелю в кабельній трасі. Системи локації Ditch Witch функціонують при великій кількості прийнятих сигналів. Трасошукач 950RT оснащений приймачем, передавачем і автоматичними вимикачами і виконує роботи в 18 активних частотах.

Знаходження пошкоджених сегментів в комунікаціях. Шукач пошкоджених трубопроводів і кабелів Ditch Witch Electronics Fault Finder System оснащений передавачем, що посилає струм на кабель з порушеною цілісністю, і детектором, що визначає місце пошкодження.
Пошук систем електронного маркування. Локатор електронних маркерів Ditch Witch використовується для знаходження систем електронного маркування 3M ScotchMark.
Компанія Ditch Witch виробляє ГНБ-обладнання та системи локації з 1902 року. Її фахівці виготовляють і самостійно розробляють переважна більшість технічних елементів і складових, що гарантує безперебійну роботу обладнання.

Купувати трасошукачі слід після попередньої консультації з фахівцями, у перевіреного виробника, в продукції якого можна не сумніватися.