13 октября 202113:58

Компания ООО "УКРСПЕЦОБОРУДОВАНИЕ" наш надежный партнёр, с которыми мы работаем с мая 2020 года. Нами было поставлено две буровые установки с комплектом бурового инструмента и смесительных узлов.


ПАО "ТРАНС ВИСМОС" приобретает у нас с 2019 года расходные материалы и буровой инструмент.


ООО "Техноэнергобуд" работает с нами с 2019 года, приобретает у нас расходные материалы и буровой инструмент.


ООО "РЕМБУД ИНЖИНИРИНГ" за годы работы с нами, компания приобрела у нас две установки гнб и закупает буровой инструмент.

2 сентября 202112:31

История завода началась 10 января 2000 года. Изначально старой мастерской в небольшом городке Станайчяй Каунасского района работало всего 3 человека. С тех пор мощности завода выросли в передовую компанию, в которой работает более 20 высококвалифицированных сотрудников, которые теперь работают в новом, модернизированном помещении недалеко от Каунаса, в Науиеи Мунишкяй.

Завод построил долгосрочные и надежные отношения с деловыми партнерами. Большое количество клиентов (до 70%) находятся в европейских странах, что говорит о том, что поставляемый продукт ценится на международном уровне. Партнеры завода находятся в следующих странах:

 • Польша
 • Германия
 • Великобритания
 • Швеция
 • Беларусь
 • Россия
 • Швейцария
 • Италия
 • Украина и не только.

Представителем завода Albrechta в Украине с 2018 года является ООО "Будтехноплюс".

ООО "Будтехноплюс"
тел: +38(096) 547-03-03/+38(097) 496-70-33
e-mail: egbbud@gmail.com
сайт: gnb-market.com

10 июня 202015:28

1. Вихідні дані для виконання робіт методом ГНБ
Ви - замовник, і для замовлення робіт вам необхідно мати такі вихідні дані:

Діаметр трубопроводу і матеріал труби:
Для горизонтального направленого буріння зазвичай використовуються поліетиленові (поліетилен низького тиску - ПНТ) і металеві труби наступних основних діаметрів:

для поліетиленових труб:
20, 25, 32, 40, 50, 63, 75, 90, 110, 125, 140, 160, 180, 200, 225, 250, 280, 315, 355, 400, 500, 560, 630, 710, 800, 900, 1000, 1200;

для металевих труб:
57, 73, 89, 108, 127, 159, 219, 273, 325, 377, 426, 530, 720, 820, 1020.

Призначення трубопроводу
Потрібно повідомити підрядній організації під що прокладається трубопровід розрахований на певний тиск, або футляр(гільза). Якщо це футляр, то завдання підрядної організації - протягнути трубу під землею від точки входу до точки виходу. Після завершення робіт трубопровід повинен залишитися цілісним і чистим. Якщо це робоча труба, то при всіх перерахованих вище умовах вона повинна витримувати необхідний тиск. Персонал підрядної організації при цьому несе відповідальність за якість зварних швів.

2. Обсяги проведення робіт методом горизонтального буріння
Тут потрібно визначити:

Точки входу і виходу труби з грунту або довжина буріння
Зазвичай довжина буріння визначається не тільки шириною дороги або залізничного полотна, а й наявністю по краях цієї дороги комунікацій, їх глибина і охоронна зона. Остаточна довжина буріння зазвичай з'ясовується тільки після виклику представників зацікавлених організацій, що обслуговують такі комунікації.

Скільки труб потрібно прокласти в одному переході за один раз
Іншими словами - кількість труб в пучку. Кількість труб, відмінне від одиниці, зазвичай зустрічається при прокладці футлярів для електрокабелів або кабелів зв'язку. Це викликано правилами прокладки резервних кабельних ліній в різних трубах. Звичайно, що для прокладки робочого трубопроводу самопливної каналізації, кількість дорівнює одиниці. Якщо немає обмеженості умов (відстань між трубами в пучку не лімітуються), то підрядник може кілька разів «проколювати» одну і ту ж дорогу, затягуючи кожен раз по одній трубі. У ряді випадків це буває викликано відсутністю у організації-підрядника бурової установки необхідної потужності або важкими ґрунтовими умовами.

Довжина кожної труби (звареного батога)
Довжина трубопроводу має велике значення для розрахунку вартості виконання робіт і визначення потужності необхідної установки ГНБ. Процес проведення робіт методом горизонтального буріння навіть при прокладці самих незначних довжин трубопроводу вимагає досить серйозної підготовки (технічної та організаційної). Тому на «коротких проколах» вартість робіт з прокладання одного погонного метра труби може підвищуватися в рази. При цьому на дуже «довгих проколах» знову відбувається збільшення вартості прокладання одного погонного метра труби внаслідок збільшення складності робіт, пов'язаних з цим ризиків, зростанням обсягів підготовчих робіт і тимчасових витрат. Звернемо Вашу увагу, що для всіх підрядних організацій поняття «короткі» і «довгі» проколи дуже різні.

3. Умови проведення робіт методом горизонтального буріння
Визначення умов виконання робіт зазвичай спровождается виїздом представника організації-підрядника на об'єкт проведення робіт (натурне обстеження). При цьому підрядну організацію зазвичай цікавить наступне:

Місце розташування об'єкта проведення робіт
При розрахунку вартості важливе значення має віддаленість об'єкту від населених пунктів і місця базування підрядної організації, а також близькість до джерела водопостачання, що дозволяє швидко доставляти воду до місця проведення бурових робіт для приготування бурового розчину.

Дозвільна документація
Представник підрядника вивчає проект траси проходження трубопроводу, профіль проколу (якщо є) із зазначенням всіх наближених об'єктів і комунікацій. Підрядник зобов'язаний проконтролювати наявність всіх необхідних технічних умов, погоджень і штампів. Ризик випадкового пошкодження під час виконання робіт майна третіх осіб, не вказаного в проектній документації або не погодження з їх власником, лежить на замовнику (виняток ті випадки, коли підрядник сам готує або погоджує проектну документацію). Ордер на проведення земляних робіт (для різних регіонів пакет дозвільної документації також має відміну).

Можливість зручного розміщення бурового комплексу
На цьому етапі визначається наявність достатньої кількості вільного простору на поверхні землі, зручного для розміщення установки горизонтального буріння і насосно-змішувального вузла (хороші під'їзні шляхи, жорсткий рівний грунт, відсутність в місці буріння підземних комунікацій, як в точці заходу бурових штанг, так і в місці анкерування бурової установки).

Перетинаємий об'єкт

При розрахунку вартості робіт підрядною організацією оцінюються характеристики перетинаємого об'єкта: це - автодорога з щільним потоком автомобільного транспорту і щільною мережею паралельних комунікацій, залізниця з поїздами або це - проїзд між двома сільськими будинками.

Обсяги підготовчих робіт та благоустрою території
Обсяги підготовчих робіт (очищення території, підготовка котлованів, шурфовка комунікацій) виконує організація-підрядник, але підготовчі роботи (з матеріальних міркувань) може виконувати і Замовник. Щоб все зробити грамотно замовнику необхідно знати основи технології прокладки трубопроводу методом горизонтального направленого буріння. На цьому етапі також визначається в якому вигляді Замовнику буде здаватися об'єкт.

Основи технології ГНБ

Припустимо, Вам потрібно прожити трубопровід під автодорогою для монтажу водопроводу (футляр). Підрядник визначає розмір і місце розташування стартового і приймального котлованів, а також вхідного приямка. На першому етапі бурові штанги (порожнисті усередині труби, діаметр котрих залежить від типу і потужності установки ГНБ) вводяться в грунт через вхідний приямок. Вхідний приямок служить для легкого забурювання і збору використаного бурового розчину на першому етапі буріння. Заглибившись до потрібної позначки і вийшовши на потрібний ухил (або в горизонт) як того вимагає профіль буріння, колона бурових штанг проходить потрібну нам відстань під дорогою і доходить до приймального котловану або прямолінійно, або з потрібним нам викривленням (обходячи комунікації). Стартовий і приймальний котловани визначають довжину проколу і служать для монтажу і демонтажу обладнання (розширювач, захват, сережки і т.п.). Як вже було сказано розміри і розташування котлованів визначаються підрядником. У деяких випадках колона бурових штанг також може бути виведена прямо на поверхню. Дальня сторона приймального котловану, розташована з боку прокладаємого трубопроводу повинна мати ухил, необхідний для плавного підходу трубопроводу до початку протягування і виключення неприпустимого перегину. Для сталевих труб великого діаметра при невеликих відстанях прокладки приймальний котлован може копатися на всю довжину труби або її частину. 

На другому етапі кінець підготовленого трубопроводу в приймальному котловані прикріплюється через розширювач свердловини до колони бурових штанг і зворотньою протяжкою прокладається через свердловину в стартовий котлован. Трубопровід на місці! Його можна від'єднати від штанг в стартовому котловані, а бурові штанги витягнути на поверхню через вхідний приямок.

Приймання виконаних робіт
Роботи у підрядника приймає насамперед замовник, тому він сам висуває потрібні йому вимоги. На підставі вищевикладеної інформації можна зробити наступні висновки:

Ціна "прокола под дорогой" 1-го погонного метра трубопроводу методом горизонтального буріння безпосередньо залежить від наступних параметрів:

 • діаметр труби
 • матеріал труби
 • кількість труб в одному переході
 • довжина буріння
 • тип грунту
 • розташування об'єкту
 • перешкода, під якою відбувається буріння
 • призначення трубопроводу

На практиці таких параметрів набагато більше (наприклад - бажання підрядника працювати на даному об'єкті, авторитетність замовника і підрядника і т.д.)

4 мая 202013:31

Правильний вибір інструменту - ключ до успішного буріння свердловини. На початку будь-якого проекту необхідно ретельно розробити план його реалізації. Розробка плану вимагає знання місцевості, стану грунту і розуміння того, які інструменти будуть найкраще працювати в конкретних умовах.

Деякі види грунту не складні для роботи. Але іноді трапляється досить специфічна і важкопрохідна пересічена місцевість (важкий злежаний глинозем, галечник, скельні грунти) і правильний вибір інструменту може стати кордоном між удачею і провалом. Чим більше підрядник знає про умови роботи, тим вище шанси успішно пробурити свердловину найекономічнішим способом.

Основні типи бурових лопаток, використовуваних в ГНБ, є:

1. Традиційні скошені бурові лопатки.

2. Скошені лопатки для скельних порід.

3. Головки для твердих скельних порід або головки для забійних двигунів.

Скошені бурові лопатки
Традиційні скошені бурові долота, також звані лопатками, качконіс і модифіковані лопатки, зазвичай використовуються в грунтах, що складаються з глини м'якою і середньої консистенції, в пухких і щільних пісках. Ці лопатки можуть бути оригінальною «плоскою» конструкцією, або більш популярною зараз «зігнутою» конструкцією, що створює двухплоскостний скошений торець для більш агресивного рулювання. Щоб пробурити пряму свердловину, буровий стовбур обертається і одночасно штовхається. Коли потрібно внести поправку в рулювання з традиційною скошеною буровою лопаткою, ротацію зупиняють і орієнтують скошений торець головки бурового стовбура в свердловині відповідно до потреби. Потім бурова установка штовхає весь буровий ствол вперед. Коли похилий торець бурової головки заштовхується в грунт, весь агрегат викривляється в потрібному напрямку. Після завершення поправки обертання відновлюється до тих пір, поки знову не знадобиться нова поправка. 

Якщо рулювання в слабкому грунті незадовільне, може бути необхідно скоротити приплив рідини і штовхати бур без обертання. Однак скорочення припливу рідини може викликати недолік циркуляції, яка може привести до застрявання бурової штанги, гідрозатворів та інших серйозних проблем, таким чином скорочувати подачу розчину треба з обережністю. Якщо рулювання все ще залишається незадовільним, можна вивести буровий ствол зі свердловини і замінити вигнуту лопатку на ширшу або довшу. При неглибокому бурінні можна використовувати екскаватор зворотного типу, щоб розрити грунт до бурової головки і використовувати висхідний або спадний тиск, щоб змінити напрямок головки. Ця дія може призвести до надмірного навантаження на буровий стовбур і надмірного рулювання, якщо воно не зроблено обережно. У щільному грунті допоможе скорочення швидкості проштовхування при підтримуванні припливу рідини, щоб полегшити прорізання бажаної траєкторії. Однак зазвичай рулювання не представляє собою проблеми в щільному грунті.

Скошені головки для гірських порід застосовуються при твердому грунті і м'якій скельній породі (щонайменше 3500 фунтів на квадратний дюйм при вільному опорі стиснення), які не можуть бути легко подолані одним гідравлічним тиском. Поверхня інструменту зазвичай містить одну або більше форсунок, які впорскують буровий розчин під тиском. При більш твердих станах грунту рулювання здійснюється за допомогою такої техніки, як: часткове обертання і попускання, погойдування головки за і проти годинникової стрілки ( «риб'ячий хвіст»), одночасно збільшуючи тиск в бажаному напрямку для рулювання, або за допомогою більш широкої дуги обертань по і проти годинникової стрілки, «вібрації» з обох сторін бажаного напрямку для рулювання. 

У скельній або твердій породі головку не можна штовхати без обертання. Навпаки, використовуються агресивні різці та забійні двигуни. Головки для твердих порід або головки для забійних двигунів класифікуються як триконусні головки з фрезерованими і вставними карбід вольфрамові зубами, долото ріжучого типу і полікристалічні алмазні компактні (ПАК) долота ріжучого типу. При бурінні скельної породи нагнітальний забійний двигун, що приводиться в рух подачею бурового насоса, створює крутний момент і постійне обертання бурової муфти без обертання бурового стовбура. Головка штовхається і обертається у напрямку до бурової муфті. 

Вибір відповідних інструментів і попереднє планування сприяють мінімізації помилок. Перед покупкою будь-яких інструментів необхідно виконати комплексний аналіз ефективності витрат, з тим, щоб не купувати інструменти понад необхідність або, інструменти непридатні для виконання потрібної роботи.

24 февраля 202015:55

Наша компанія здійснює поставку в Україну б/у бурових комплексів ГНБ Vermeer і Ditch Witch з США.

Вибудовування чесних і партнерських відносин із замовниками є головним пріоритетом нашої роботи.

Наша мета - підібрати установку ГНБ необхідної вам комплектації, своєчасно її доставити і провести пуско-налагоджувальні роботи. "Підводні камені", які виникають при виконанні замовлення, перш за все, пов'язані з невідповідністю заявляємого постачальником обладнання стану машини до реального. Дійсно, на фотографіях установка може виглядати як нова, яка не потребує додаткових вкладень машина, а при передачі її замовнику спливають недоліки і проблеми, що істотно збільшують інвестиції на її придбання. Більшість компаній на ринку, що поставляють вживані установки ГНБ, «вмивають руки» після відвантаження машини замовнику, і тому доводиться самому вирішувати питання, пов'язані з доведенням техніки до розуму.

Наша компанія пропонує інший підхід. По-перше, ми даємо максимально об'єктивну інформацію про стан машини і по-друге, ми працюємо з відповідальним та надійним брокером по продажу машини у США - компанією MTI.

Наш партнер-постачальник в США проводить ретельну передпродажну підготовку, яка включає інспекцію машини, діагностику її вузлів і агрегатів, ремонт і заміну зношених деталей.

Як результат, ви отримуєте установку, готову до роботи без додаткових інвестицій.

Якщо в ході подальшої експлуатації у вас виникне потреба в обслуговуванні або постачанні запасних частин, бурових штанг та розширювачів, вам лише треба буде звернутися до нас.

Зверніться по телефону до нашого менеджеру(вказавши бажані параметри машини) або самостійно знайдіть потрібну установку на сайті - і всі подальші дії доручіть нам.

Найкоротші терміни поставки, пуско-налагоджувальні роботи, сервісне обслуговування - це ще не весь перелік послуг який надає наша компанія.

Також, наша компанія не могла залишити без уваги виробників установок ГНБ з Китаю. На сьогоднішній день китайський ринок з безтраншейної прокладки (ГНБ) швидко росте і розвивається. Маючи достатній досвід поставки і обслуговування такого роду техніки ми можемо запропонувати вам надійного виробника китайських установок ГНБ - компанію DRILLTO ZT.

Сильні сторони цієї компанії - хороша якість збірки, тільки кращі комплектуючі, грамотний сервіс (включаючи каталог запасних частин) ну і звичайно орієнтованість на думку кінцевого користувача.

Звертайтесь!

(097)496-70-33 Viber
(066)922-35-13
egbbud@gmail.com

10 февраля 202014:37

Склад мастила з десятиліттями практично не змінюється. У базу з органічних речовин, отриманих в результаті переробки нафти, або жирів тваринного походження на кальциєвому милі додаються присадки. Це може бути мілкодисперсна крихта алюмінію, графіту, міді, молібдену. Кожна присадка змінює властивості мастила. Графіт забезпечує сковзаючі властивості, мідь або молібден підвищують термостійкість, алюміній робить складову більш еластичною.

Мідно-графітова мастило - новий погляд.
Про властивості графітового мастила механікам і інженерам відомо давно. При всіх його перевагах графітове мастило має деякі недоліки: під дією температури вище +60 С воно всихає, втрачає властивості при зіткненні з розчинами солей і кислот навіть в слабкої концентрації. Для підвищення термостійкості - до складу був доданий порошок міді. Отримане мастило перевершило очікування своїх творців: воно показало надійний рівень захисту рухомих частин механізмів з великим коефіцієнтом тертя під впливом високих температур.

Сьогодні склад мідно-графітового мастила виглядає наступним чином:

нафтові масла;
кремнійорганична субстанція;
стеарат літію;
графітовий і мідний порошки;
присадки, які вдосконалюють якості мастила.
До складу суміші не входять свинець, нікель або сірка. Отримана в результаті густа текуча паста має однорідну структуру і темний колір з червоним або коричневим відтінком. Мастило дуже в'язке і липке, тому підходить для використання навіть в механізмах з великими зазорами. Присутність у складі мідного порошку збільшує зносостійкість компонентів системи, зменшує тертя деталей і істотно продовжує термін служби механізмів. Комбінація мідного і графітового порошків мінімізує ризик пошкоджень металу конструкції і збільшує термін служби механізму навіть при інтенсивних навантаженнях.

Мідно-графітове мастило знайшло широке застосування в машинобудуванні, верстатобудуванні, будівельно-дорожньої і сільськогосподарській сфері.

Переваги мідно-графітового мастила в горизонтально направленому бурінні
Таке мастило рекомендується до використання в механізмах, що працюють тривалий період часу при інтенсивних навантаженнях. Саме тому воно підходить для змащування бурових інструментів, окремих вузлів установок ГНБ, експлуатованих під високим навантаженням протягом довгого часу.

Мідно-графітове мастило має такі властивості:

 • зберігає робочі якості при широкій різниці тисків і температури від -60 до +600 С;
 • має високу адгезивність на різних поверхнях;
 • має незмінні властивості незалежно від екстремально позитивних, так і негативних температур, тому легко наноситься на поверхню механізмів - без стікання і наносів;
 • сприяє легкості від'єднання деталей механізмів;
 • стійка до впливу рідин і підвищеної вологості;
 • оберігає нарізні сполучення від корозії;
 • не висихає, не окислюється і не твердне;
 • хімічно, механічно і термічно стабільне;
 • перешкоджає впливу агресивних газів.

Використовується для змащення доліт, різьблення забійних двигунів і допомагає значно продовжити час безперебійного використання машин, запобігає заїданню різьбових з'єднань, герметизує їх, охороняє установки від утворення іржі, скорочує знос. В результаті застосування мастила вдається збільшити інтервал міжсервісного обслуговування і скоротити його вартість.

Мідно-графітова мастило може проводитись на основі синтетичного, напівсинтетичного або мінерального масла. Синтетичне в якості основи забезпечує збільшену стійкість мастила до інтенсивних режимів роботи обладнання при експлуатації, підвищену в'язкість, відмінну адгезивність навіть до мокрих з'єднань.

17 января 202013:19

Вирішуючи питання придбання інструментального оснащення, необхідно враховувати три головні чинники.

Перший і головний - це надійність. Дуже важливо мати інструмент, на який можна покластися. Заміна зламаного інструменту - справа дорога. До вартості ремонту або заміни інструменту додається очевидна вартість зупинки і простою бурової установки. А якщо інструмент ламається в такому місці, з якого його неможливо витягнути - це «моторошний головний біль», не кажучи вже про неможливість відновити буріння в цьому місці.

Ще один важливий фактор - конструкція інструменту. Не менш важливі аспекти - проектування і технологія, процес виготовлення і якість сировини.

Необхідно взяти до уваги також надійність і гнучкість постачальників. Коли постачальник, який успішно співпрацює, розуміє бізнес і проявляє поступливість, то замовник залишається вірний йому. Приклад - корпорація Vermeer. Багато тих, хто співпрацює з Vermeer, не раз переконалися у високому професіоналізмі фахівців корпорації.

Ресурс інструменту залежить від якості вихідних матеріалів і технології його виготовлення. Величезне значення мають відмінності в процесах виготовлення. Якість твердого сплаву також може бути різним, як і якість вихідних матеріалів, що використовуються для виготовлення інших компонентів оснащення, таких як ріжучі зуби і ін. Інструмент міцний настільки, наскільки міцний матеріал, з якого цей інструмент виготовлений і наскільки надійний процес його виготовлення.

Ще один важливий фактор - конструкція. У загальному випадку, чим краще виливок, тим міцніше інструмент, і чим краще він спроектований, тим довше він служить.

Основний внесок в знос вносить тертя, тому вирішальним фактором є точність позиціонування ріжучих зубів. Навіть найдрібніша неточність в позиціонуванні може стати причиною неефективності різання і підвищеного зносу інструменту, тоді як точне розташування зубів істотно збільшує його ресурс.

Правильний вибір інструменту - ключ до успішного буріння свердловини. На початку будь-якого проекту необхідно ретельно розробити план його реалізації. Розробка плану вимагає знання місцевості, стану грунту і розуміння того, які інструменти будуть найкраще працювати в конкретних умовах.

Деякі види грунту «сприятливіші» за інших. Але коли ви потрапляєте в досить специфічну і труднопрохідну пересічену місцевість з важким злежаним глиноземом, галечником або, наприклад, з деякими видами скельного грунту, правильний вибір інструменту може стати кордоном між удачею і провалом. Чим більше підрядник знає про умови роботи, тим вище шанси успішно пробурити свердловину найекономічнішим способом.

Необхідно спілкуватися з людьми, що знають грунтові умови і топографію регіону. Варіантів вибору інструменту безліч, і в цій справі найважливішу роль відіграє досвід. Для конкретних умов є розширювачі різних конструкцій. Перед покупкою будь-яких інструментів для ГНБ рекомендується виконати комплексний аналіз ефективності витрат, з тим, щоб не купувати інструменти понад необхідність або, того гірше, інструменти, непридатні для виконання цієї роботи.

15 января 202013:37

Щоб не пошкодити кабель і трубопровід під час будівництва, виявити власний кабель або пошкоджену ділянку, застосовують трасошукачі або, як ще їх називають, кабелешукачі.

Системи підземних комунікацій постійно розвиваються і ускладнюються. Разом з цим стають більш витратними їх обслуговування і технічна підтримка. Тому організаціям доводиться оновлювати мапи своїх ділянок. Щоб не пошкодити кабель і трубопровід під час будівництва, виявити власний кабель або пошкоджену ділянку, застосовують трасошукачі або, як ще їх називають, кабелешукачі.

Щорічно через помилки в розрахунках при проведенні ґрунтових робіт на ділянках виникають аварійні ситуації, що нерідко призводять до виробничих травм і багатомільйонних витрат на ремонт і відновлення комунікацій. Трасошукач - є незамінним приладом для забезпечення безпеки при земляних роботах.

Види трасошукачів
Пристрої для пошуку кабелів. Як правило, вони мають одну частоту в активному режимі і мають кілька пасивних режимів (наприклад, режими для знаходження радіокомунікацій або кабелів під силовою напругою). Кабелешукачі передбачають можливість виміру глибини залягання об'єкта, а також відгук по піковому значенню сигналу. Коли локатор наближається до шуканого об'єкту, відгук посилюється і досягає максимуму над кабелем. Прилади такого типу ударостійкі і прості в управлінні.

Трасошукачі загального застосування. Передбачають перемикання режимів по "піку сигналу" і "нулю", що дозволяє з'ясувати, чи присутнє спотворення електромагнітного поля в необхідних координатах. Опція виміру сили струму і великий спектр частот забезпечують оператору гнучкість і зручність локації. Купити трасошукач такого типу доцільно для робіт в межах міста.

Трасошукач-дефектоскоп. Позиції по "піку" і "нулю" сигналу і ручне підстроювання дають точні дані необхідні для швидкого виявлення місць пошкоджень в комунікаційних мережах.

Принципи роботи систем локації для ГНБ
Принцип дії трасошукача (кабелешукача) заснований на явищі електромагнітної індукції. Головні вузли трасошукачів - генератор струму і локатор-приймач. Проходячи по провіднику електричний струм створює електромагнітне поле. Його і виявляє локатор. Тому ефективніше використовувати трасошукачі для знаходження комунікацій зі струмопровідних матеріалів.

Для трасування комунікацій з не струмопровідних матеріалів і неметалевих об'єктів трасошукачі теж використовують. Для цього уздовж об'єкта прокладають контрольний кабель або використовують «зонд» - міні-передавач. Серед високотехнологічних і надійних трасошукачів варто відзначити обладнання американського бренду DITCH WITCH.

Трасошукачі компанії виконують будь-які завдання, пов'язані з пошуком інженерних комунікацій.

Виявлення точного маршруту, по якому проходить кабель (трасування). Перед побудовою маршруту враховують фактори, що ускладнюють роботу з трасошукачем. Велика щільність комунікацій, близькість ліній електропередач або залізниці створюють наведення, які ускладнюють роботу фахівця. У трасошукачі UTILIGUARD DITCH WITCH передбачені можливості, що збільшують точність визначення сигналу - програма для виміру і визначення зовнішніх перешкод.

Знаходження потрібного кабелю в кабельній трасі. Системи локації Ditch Witch функціонують при великій кількості прийнятих сигналів. Трасошукач 950RT оснащений приймачем, передавачем і автоматичними вимикачами і виконує роботи в 18 активних частотах.

Знаходження пошкоджених сегментів в комунікаціях. Шукач пошкоджених трубопроводів і кабелів Ditch Witch Electronics Fault Finder System оснащений передавачем, що посилає струм на кабель з порушеною цілісністю, і детектором, що визначає місце пошкодження.
Пошук систем електронного маркування. Локатор електронних маркерів Ditch Witch використовується для знаходження систем електронного маркування 3M ScotchMark.
Компанія Ditch Witch виробляє ГНБ-обладнання та системи локації з 1902 року. Її фахівці виготовляють і самостійно розробляють переважна більшість технічних елементів і складових, що гарантує безперебійну роботу обладнання.

Купувати трасошукачі слід після попередньої консультації з фахівцями, у перевіреного виробника, в продукції якого можна не сумніватися.

24 декабря 201909:43

Шановні партнери! 

     Прийміть найкращі вітання з нагоди Нового року 2020 та Різдва Христового! 

          Від щирого серця бажаємо Вам та Вашому колективу міцного здоров’я, великого людського щастя, добробуту, благополуччя і Божої благодаті! 

          Нехай Рік новий буде для вас багатим на добро, щедрим на успіхи і вдачі!

19 декабря 201915:21

Нестабільна робота локаційної системи для ГНБ в польових умовах є основною і постійною причиною «головного болю» операторів в сукупності зі значними втратами робочого часу. Крім прямих відмов техніки, існують два основних джерела нестабільної роботи локаційних систем: спотворення ліній магнітного поля від зонда і рівень електромагнітних завад від промислового обладнання в зоні буріння. У статті наведені алгоритми аналізу нестабільної роботи локаційної системи з метою виявлення справжньої причини помилок вимірювань або відмов техніки. Результати роботи представлені у вигляді набору рекомендацій виявлення причини нестабільності в показаннях локатора.

Принцип функціонування локаційної системи
Обчислення відстані відбувається шляхом вимірювання напруги на вторинній обмотці «просторового трансформатора», первинної обмоткою збудження якого є ферритова антена, що розміщується в зонді.

Створюване зондом змінне магнітне поле за формою (в ідеальних умовах - у вільному просторі) являє собою «бублик», замість «дірки» у якого розташований зонд. Локаційні системи перших поколінь, такі як Spot-D-Tec, RD-385, вимірюють тільки напруженість магнітного поля. По максимуму напруженості визначалася точка стояння над зондом на поверхні землі, тобто координати бурової головки.

Наступне покоління локаційних систем, наприклад SubSite 750/752, визначає вже кілька параметрів «бублика». Те ж дозволяють локатори серії MARK, але параметри контролюються диференціальним способом (основний патент локаторів MARK), що дає можливість використовувати метод розрахунку глибини положення зонда по відстані між передньою і задньою «точками локації». Але конструктивні обмеження дозволяють проводити вимірювання координат тільки в одній з площин «бублика». Для отримання додаткової інформації про координати зонда потрібно або перемикання площині вимірювання (SubSite), або поворот локатора (MARK).

До останнього покоління локаційних систем відносяться локатори ECLIPSE, SE, F2, F5 фірми DCI (Digital Control Inc., США). До цього ж класу належать з'явилися на ринку локатори серії GL виробництва компанії NGLEI (Ningbo Golden Land Electronics Inc., Китай). Відмінність перерахованих систем від інших полягає в більш повному та глибокому аналізі магнітного поля зонда в місці локації за рахунок використання додаткової приймальні магнітної антени. 

Аналіз ситуації та алгоритми поведінки, якщо з локаційної системою «щось не так». Метод поділу шляхів пошуку несправності
В першу чергу оператори локаційних систем звертають особливу увагу на ситуацію, якщо з незрозумілої причини свідчення глибини або даних на екрані дисплея локатора раптом починають відрізнятися від очікуваних. З чим це пов'язано?

Слід чітко уявляти, що параметри глибини, положення точок і лінії локації визначаються виключно локатором. Відповідальність за достовірність даних, що відображаються по нахилу, годин - «відповідальний» зонд. Загальним фактором, що впливає на точність роботи локаційної системи, є рівень промислових перешкод в точці буріння. Це твердження стосується як до всіх систем компанії DCI, так і до систем під торговими марками RADIODETECTION, GL, SNS.

Винятком є системи під торговою маркою SubSite. У них нестійкі свідчення глибини можуть бути наслідком нестабільної роботи зонда, пов'язаних з механічним пошкодженням ферритової антени.

Окремо необхідно виділити несправності каналу передачі даних від РЛС до повторювача (віддаленого дисплею) на буровій установці, які проявляються у відсутності або нестабільному відображенні даних на дисплеї повторювача.

Рівень перешкод - оцінка очікуваної глибини стійкої роботи 

В умовах міста практично ніколи не виконується вимога на допустимий рівень перешкод. Тому, який би вид нестабільності в зв'язці «зонд-локатор" не проявлявся, необхідно перевіряти рівень перешкод. Для систем компанії DCI (MARK, ECLIPSE, SE, F2, F5) рекомендований рівень не більше 150 умовних одиниць. При 300 ... 350 одиницях дистанція стійкої роботи не перевищує 5 ... 6 метрів.

Включення зонда - перевірка його працездатності
Робочий режим зонда (включення) перевіряється зміною відстані «зонд - локатор». Величина рівня сигналу на дисплеї локатора повинна прогнозовано змінюватися: при наближенні - збільшуватися, при видаленні - зменшуватися.

Рівень сигналу, рівень сигналу плюс перешкода - перевірка, що зонд має заявлену потужність 
На дистанції 3 метри свідчення рівня сигналу на дисплеї локаторів MARK, ECLIPSE, SE, F2,F5 повинні бути не менше 530 одиниць. Перешкода може збільшувати рівень сигналу від зонда на кілька десятків одиниць, але це при рівні перешкоди, що значно перевищує 150 одиниць (перевіряється при вимкненому зонді).

Установка режиму прийому локатора - кожному типу зонда свої установки в меню локатора 
Якщо величина сигналу при калібруванні менше, ніж 530 одиниць - наприклад, 350 ... 390 одиниць, то перевіряється відповідність встановленої частоти прийому сигналу на локаторі режиму роботи зонда (наприклад, для зонда FX12 в меню локатора F2 повинна бути обраний маркер «F Series» для зондів і далі зонд «F12». Якщо установки в меню не допомагають і немає однозначного зміни рівня сигналу при зміні відстані «зонд - локатор», то велика ймовірність, що зонд несправний. Зверніть увагу, що зонди FX12 і EC12 (кабельний) вимагають установки різних пунктів меню для коректного відображення даних телеметрії.

Рівень сигналу на дисплеї локатора «SubSite» контролюється за кількістю горизонтальних і вертикальних рисок у верхній частині екрану: при калібрування кількість горизонтальних рисок (показник коефіцієнта посилення) для зонда 86B має бути не більше трьох, для зонда 86BH, 86BHL - не більше двох.

Багатоточечне калібрування - перевірка спотворення силових ліній поля.
Чим більше місць положення локатора над землею використовується для аналізу стану зонда під землею, тим краще прогноз можливих помилок навігації при нестабільній роботі локатора. При наявності великої кількості металу в районі траси буріння форма магнітних силових ліній від зонда буде спотворена, що спричинить неправильне визначення координат зонда. Для оцінки ступеня спотворення ліній магнітного поля застосуємо метод порівняння рівня сигналу в точках локації і точках, розташованих симетрично щодо направлення буріння. Нерівність різниці рівня сигналів характеризує наявність великої кількості металу в зоні буріння.

Можна використовувати допоміжний метод аналізу помилки при вимірі глибини залягання зонда, еквівалентний калібрування локатора по двох точках. У розрахунковій точці над зондом, отриманої шляхом стандартної процедури визначення координат зонда, підійміть локатор на один метр. На дисплеї відстань теж має змінитися на один метр. Якщо зміни більше, то зонд реально знаходиться ближче до поверхні, ніж показує прилад, і навпаки, якщо зміни відстані менше одного метра, то зонд знаходиться глибше. Обидва випадки вимагають додаткового аналізу спотворення магнітного поля зонда для отримання більш достовірних значень глибини.

Виявлення несправності / нестійкої роботи системи «Зонд - Повторювач»

Не включається повторювач 

1. Заряд батареї - поміняйте батарею
Знайдіть можливість для перевірки елементів живлення або акумуляторів (тестер або індикатори на самому акумуляторі - F2, F5), застосовуйте заряджені акумулятори або свіжі елементи живлення.

2. Установка батареї живлення - не плутайте полярність.
У більшості типів локаторів і повторювачів є захист від переполюсовки батареї. Помилка з полярністю в локаторі «SubSite» призведе до виходу його з ладу. Харчування повторювачів «SubSite» і ECLIPSE від бортової мережі 24 В не допускається, гранично допустима напруга на цих повторювачах не вище 16 В.

3. Чистота контактів - запорука «здоров'я» локаторів / повторителей.
Пил від бурових сумішей спільно з вологою, потрапляючи на контактні площадки або пружини в батарейних відсіках приладів, викликають швидку і руйнівну корозію металевих поверхонь і, як наслідок, відмова приладів.

Немає інформації на дисплеї повторювача 
1. Поява / відсутність показань на повторювачі поблизу локатора - ознака відсутності сполучення параметрів приладів або прояв несправності одного з них.
Якщо інформація з'являється на повторювачі поблизу локатора, то це ознака або втрати потужності передавача в локаторі, або втрати чутливості в приймальнику телеметрії. Якщо взагалі немає відображення на повторювачі навіть поруч з локатором, то причиною може бути або несправність передавача / приймача, або розбіжність режимів роботи (частотний регіон, частотний канал, тип системи локації).

2. Сполучення локатор - повторювач
Розбіжність режимів роботи (частотний регіон, частотний канал, тип системи локації) усувається налаштуванням параметрів повторювача. Сполучення передавача локатора і приймача повторювача включає:

вибір системи локації (MARK, ECLIPSE, F2, F5 для мультифункціонального повторювача);
вибір регіону телеметрії (US, UK, AU, CH для мультифункціонального повторювача);
частотний канал ( «1» - «4», але для SubSite 752 «1» - «9» і тільки з повторювачем SubSite 752D);
допоміжний параметр TELEMODE ( «А» або «В» для ECLIPSE).
Досвід показує, що встановлення режимів багатофункціонального повторювача іноді з незрозумілих причин (перешкоди від ЛЕП?) «Злітають» і потрібно проводити повторне сполучення приймача і передавача по каналу телеметрії.

Інформація на дисплеї повторювача свідомо помилкова або пропадає
1. Перевірте, стійкість показань на дисплеї повторювача на різних відстанях від локатора
Якщо поблизу локатора інформація на повторителе з'являється, то це ознака або втрати потужності передавача в локаторі, або втрати чутливості в приймальнику телеметрії в повторителе. Наступним кроком є локалізація несправності.

2. Підключення / відключення антени на повторителе в зоні нестійкої роботи каналу телеметрії
При істотному збільшенні дальності стійкої роботи при підключенні антени до повторителю велика ймовірність локалізації несправності в передавачі локатора. Якщо збільшення дальності немає або воно незначне, то очікувана несправність локалізована в приймальнику повторювача.

3. Сполучення локатор - повторювач слід контролювати при будь-яких дивних свідченнях каналу телеметрії
Досвід показує, що при роботі в зонах з високим рівнем електромагнітних завад (ЛЕП, електропідстанції) відбувається мимовільний скидання установок режимів на багатофункціональних віддалених дисплеях - повторителях. Розбіжність режимів роботи (частотний регіон, частотний канал, тип системи локації) усувається налаштуванням параметрів повторювача. Сполучення передавача локатора і приймача повторювача включає (послідовність важлива):

 • вибір системи локації (MARK, ECLIPSE, F2, F5 для мультифункціонального повторювача);
 • вибір регіону телеметрії (US, UK, AU, CH для мультифункціонального повторювача);
 • частотний канал ( «1» - «4», але для SubSite 752 «1» - «9» і тільки з повторювачем SubSite 752D);
 • допоміжний параметр TELEMODE ( «А» або «В» для ECLIPSE).
 • Для ECLIPSE в меню відображення режиму «TeleMode A» позначає готовність до придбання конкретної Моду А, тобто включений режим «TeleMode B».

4. Перевірка з використанням іншого (другого) повторювача - остання «соломинка»


Якщо є можливість тимчасово, тільки для перевірки, «позичити» повторювач і / або локатор, тієї ж, що і Ваша системи, це суттєво скоротить час на локалізацію нестабільності або несправності. Але не забувайте про необхідність перевірки приладів на сумісність (сполучення приладів).